Amphenol Industrial 10-072624-07S
10-072624-07S picture photo
Mfg. Part Number
10-072624-07S
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
ER 16C 14#16 2#12 SKT PLUG
Datasheet Download
10-072624-07S.pdf
Availability of 10-072624-07S
QUANTITY
10-072624-07S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-072624-07S
Internal Part NumberEIS-10-072624-07S
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-072624-07S
Related Links10-072, 10-072624-07S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-072624-07S Details Description
Related parts for 10-072624-07S
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 85V 50A TO-252 datasheet.pdf
CA/ASSY,MP,8P,GRN,ENHCD,C5 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 10% 1206 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CAP CER 220PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
ALIGNMENT PLATE N10280-52XX datasheet.pdf
LSF-SMT 7.50/06/90 3.5SN BK TU datasheet.pdf
RES SMD 1.74KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
ADJ WRST BND 7MM SNAP BL datasheet.pdf