Amphenol Industrial 10-107328-15S
10-107328-15S picture photo
Mfg. Part Number
10-107328-15S
Brief Description
CONN RCPT 35POS JAM NUT SKT
Datasheet Download
10-107328-15S.pdf
Availability of 10-107328-15S
QUANTITY
10-107328-15S Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-107328-15S
Internal Part NumberEIS-10-107328-15S
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions35
Shell Size - Insert28-15
Shell Size, MIL-
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Current Rating-
Voltage - Rated500VAC, 700VDC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-107328-15S
Related Links10-107, 10-107328-15S Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-107328-15S Details Description
Related parts for 10-107328-15S
LED PRISM 3MM GRN/GRN SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 0.2A 3SSFP datasheet.pdf
CONN RCPT 76POS .025 VERT SMD datasheet.pdf
POWER SUPPLY CORD 10A 70C datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 10A SCREW 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
OSC CRO 2435-2485 MHZ SMD .5X.5" datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf