Amphenol Industrial 10-117931-12Y
10-117931-12Y picture photo
Mfg. Part Number
10-117931-12Y
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Backshells and Cable Clamps
Brief Description
PT 12 E/B E (025)
Datasheet Download
10-117931-12Y.pdf
Availability of 10-117931-12Y
QUANTITY
10-117931-12Y Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-117931-12Y
Internal Part NumberEIS-10-117931-12Y
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Backshells and Cable Clamps
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-117931-12Y
Related Links10-117, 10-117931-12Y Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
10-117931-12Y Details Description
Related parts for 10-117931-12Y
JUMPER-H1502TR/A2015N/H1500TR 5" datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 60W datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PANEL MNT RA SKT datasheet.pdf
CONN 3.50 FSH-4 B150 GN datasheet.pdf
DIODE 1A 100V 50NS DO-204AL datasheet.pdf