Amphenol Aerospace Operations 10-597058-03X
10-597058-03X picture photo
Mfg. Part Number
10-597058-03X
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Contacts
Brief Description
38999 CON 22D PIN CTV 1500 CYC
Datasheet Download
10-597058-03X.pdf
Availability of 10-597058-03X
QUANTITY
10-597058-03X Order Process
Ship out your order
Specifications of 10-597058-03X
Internal Part NumberEIS-10-597058-03X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Contacts
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10-597058-03X
Related Links10-597, 10-597058-03X Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
10-597058-03X Details Description
Related parts for 10-597058-03X
CONN RECEPT VERT STACK 20POS 2MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 46A TO220AB datasheet.pdf
FUSE 300MA 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.845 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
OB BTS FT 7 ASY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 63A DPAK datasheet.pdf