FFF 10005639-12209LF
10005639-12209LF picture photo
Mfg. Part Number
10005639-12209LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
CONN
Datasheet Download
10005639-12209LF.pdf
Availability of 10005639-12209LF
QUANTITY
10005639-12209LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10005639-12209LF
Internal Part NumberEIS-10005639-12209LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesI-O Connections Product Portfolio
PCN Design/SpecificationDDR II, FBDIMM Housing Standoff 27/Mar/2007
PCN Assembly/OriginDDRII, DDR II Site Transfer 26/Apr/2007
Memory Connectors 27/Sept/2010
PCN PackagingMultiple Devices 24/Jul/2015
Standard Package1,680
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10005639
PackagingTray
Connector StyleDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR2 SDRAM
StandardsMO-237
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness3µin (0.08µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10005639-12209LF
Related Links10005639, 10005639-12209LF Datasheet, FFF Distributor
10005639-12209LF Details Description
Related parts for 10005639-12209LF
IC OSC PROG TIMER 8MHZ 28PLCC datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V CH 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75 MOHM datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 1.88"X1.38" datasheet.pdf