FFF 10075025-S01-12ULF
10075025-S01-12ULF picture photo
Mfg. Part Number
10075025-S01-12ULF
Brief Description
MINITEK SHRD HDR VERT
Datasheet Download
10075025-S01-12ULF.pdf
Availability of 10075025-S01-12ULF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10075025-S01-12ULF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10075025-S01-12ULF
Internal Part NumberEIS-10075025-S01-12ULF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length0.157" (4.00mm)
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10075025-S01-12ULF
Related Links10075025-, 10075025-S01-12ULF Datasheet, FFF Distributor
10075025-S01-12ULF Details Description
Related parts for 10075025-S01-12ULF
RES 237 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINIGRABBER/PIN TIP PLUG 24" RED datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
MODULE,DOMINO datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN FIBER MT-RJ PLUG DUPLX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf