FFF 10081530-11138LF
10081530-11138LF picture photo
Mfg. Part Number
10081530-11138LF
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Inline Module Sockets
Brief Description
DDR3 240P TH ASSY
Datasheet Download
10081530-11138LF.pdf
Availability of 10081530-11138LF
QUANTITY
10081530-11138LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10081530-11138LF
Internal Part NumberEIS-10081530-11138LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingMultiple Devices 24/Jul/2015
Standard Package48
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Inline Module Sockets
Series10081530
PackagingTray
Connector StyleRDIMM
Number of Positions240
Memory TypeDDR 3 SDRAM
StandardsMO-269
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesBoard Lock, Latches
Mounting FeatureNormal, Standard - Top
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10081530-11138LF
Related Links10081530, 10081530-11138LF Datasheet, FFF Distributor
10081530-11138LF Details Description
Related parts for 10081530-11138LF
RES SMD 115 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 1206 datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220AB datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 110V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 10W +/-12V 416MA datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG GRY 2500' datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL RTAN 4POS TIN datasheet.pdf
FIXED IND 91NH 80MA 10 OHM SMD datasheet.pdf