FFF 10091767-00C-40B
10091767-00C-40B picture photo
Mfg. Part Number
10091767-00C-40B
Brief Description
XCEDE 2W 4PVH 6COL
Datasheet Download
10091767-00C-40B.pdf
Availability of 10091767-00C-40B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10091767-00C-40B Order Process
Ship out your order
Specifications of 10091767-00C-40B
Internal Part NumberEIS-10091767-00C-40B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package192
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical36 Differential Pairs
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorGray
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10091767-00C-40B
Related Links10091767, 10091767-00C-40B Datasheet, FFF Distributor
10091767-00C-40B Details Description
Related parts for 10091767-00C-40B
QKE II FEMALE datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5K OHM 1% 12.5W datasheet.pdf
STUD PG 13.5 datasheet.pdf
THREADING PIN datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
RES NTWRK 32 RES 100 OHM 64LBGA datasheet.pdf