FFF 10115091-R0E-10DLF
10115091-R0E-10DLF picture photo
Mfg. Part Number
10115091-R0E-10DLF
Manufacturer
Product Category
Backplane Connectors - Specialized
Brief Description
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK
Datasheet Download
10115091-R0E-10DLF.pdf
Availability of 10115091-R0E-10DLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
10115091-R0E-10DLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10115091-R0E-10DLF
Internal Part NumberEIS-10115091-R0E-10DLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginMultiple Devices Location Change 23/Feb/2015
Standard Package104
Category Connectors, Interconnects
FamilyBackplane Connectors - Specialized
SeriesXCede®
PackagingBulk
Connector UsageBackplane
Connector TypeHeader, Male Pins and Blades
Connector StyleXCede®, Guide Right
Number of Positions-
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows-
Number of Columns8
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPress-Fit
Contact Layout, Typical32 Signal Pairs, 36 Ground
FeaturesKey
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Current Rating-
Material Flammability RatingUL94 V-0
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10115091-R0E-10DLF
Related Links10115091-, 10115091-R0E-10DLF Datasheet, FFF Distributor
10115091-R0E-10DLF Details Description
Related parts for 10115091-R0E-10DLF
Connector Header 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECOD/DEMUX 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A DO215AB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf