FFF 10127816-24LF
10127816-24LF picture photo
Mfg. Part Number
10127816-24LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Housings
Brief Description
MINITEK PWR4.2 PLUG HSG
Datasheet Download
10127816-24LF.pdf
Availability of 10127816-24LF
QUANTITY
10127816-24LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 10127816-24LF
Internal Part NumberEIS-10127816-24LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package750
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Housings
SeriesMinitek Pwr™ 4.2
PackagingBulk
Connector TypePlug
Contact TypeMale Pin
Number of Positions24
Pitch0.165" (4.20mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.165" (4.20mm)
Mounting TypePanel Mount, Snap-In
Contact TerminationCrimp
Fastening TypeLocking Ramp
ColorNatural
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)10127816-24LF
Related Links101278, 10127816-24LF Datasheet, FFF Distributor
10127816-24LF Details Description
Related parts for 10127816-24LF
CAP CER 2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 AXIAL datasheet.pdf
OSC VCXO 64.125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP MICA 24PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 20A TO-220 datasheet.pdf