API Delevan 103R-271H
103R-271H picture photo
Mfg. Part Number
103R-271H
Brief Description
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM
Datasheet Download
103R-271H.pdf
Availability of 103R-271H
QUANTITY
103R-271H Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-271H
Internal Part NumberEIS-103R-271H
Material - CoreFerrite
Inductance270nH
Tolerance±3%
Current Rating650mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)230 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant375MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-271H
Related Links103R, 103R-271H Datasheet, API Delevan Distributor
103R-271H Details Description
Related parts for 103R-271H
IC REG ISOLATED 15V 133MA 12SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .050 SMD datasheet.pdf
HOSE SYSTEM 1/2 STARTER KIT datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 300MA 890 MOHM TH datasheet.pdf
SIGN 10"X7" BLACK/BLUE/WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS 56.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf