Amphenol RF 115101-20-M2.00
115101-20-M2.00 picture photo
Mfg. Part Number
115101-20-M2.00
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
BNC STRAIGHT PLUG-PLUG RG-59 2M
Datasheet Download
115101-20-M2.00.pdf
Availability of 115101-20-M2.00
QUANTITY
115101-20-M2.00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 115101-20-M2.00
Internal Part NumberEIS-115101-20-M2.00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesBNC
GenderMale to Male
StyleBNC to BNC
1st ConnectorBNC Male Plug
2nd ConnectorBNC Male Plug
Length78.7" (2000.0mm)
Cable TypeRG-59
Impedance75 Ohm
Frequency - Max-
Color-
Features-
Operating Temperature-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)115101-20-M2.00
Related Links115101-, 115101-20-M2.00 Datasheet, Amphenol RF Distributor
115101-20-M2.00 Details Description
Related parts for 115101-20-M2.00
CAP FILM 0.068UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 11.18MM R/A SLDR datasheet.pdf
CONN SOCKET 16POS CLOSE END SRC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 33 OHM 10W 0.1% TO220 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 13A TO-220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf