AVX Corporation 12065A680GAT2A
12065A680GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
12065A680GAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
12065A680GAT2A.pdf
Availability of 12065A680GAT2A
QUANTITY
12065A680GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 12065A680GAT2A
Internal Part NumberEIS-12065A680GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)12065A680GAT2A
Related Links12065A6, 12065A680GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
12065A680GAT2A Details Description
Related parts for 12065A680GAT2A
CAP CER 12PF 630V NP0 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 7.4PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 42POS datasheet.pdf