Rohm Semiconductor MCR004YZPF5233
MCR004YZPF5233 picture photo
Mfg. Part Number
MCR004YZPF5233
Brief Description
RES SMD 523K OHM 1% 1/32W 01005
Datasheet Download
MCR004YZPF5233.pdf
Availability of MCR004YZPF5233
QUANTITY
MCR004YZPF5233 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCR004YZPF5233
Internal Part NumberEIS-MCR004YZPF5233
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case01005 (0402 Metric)
Supplier Device Package01005 (0402 Metric)
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height0.006" (0.15mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCR004YZPF5233
Related LinksMCR004Y, MCR004YZPF5233 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
MCR004YZPF5233 Details Description
Related parts for MCR004YZPF5233
CAP CER 10000PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
TERM DISC CROSS 32 OPEN BACK KRG datasheet.pdf
SWITCH LIMIT HINGE LEVR SPDT 10A datasheet.pdf
CONN RCPT 28 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 25UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 1.5A (Flash) Camera Flash 9-DSBGA (1.6x1.6) datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BUZZER ELEMENT STD 6.3KHZ datasheet.pdf