Honeywell Sensing and Productivity Solutions 121-104KAF-W01
121-104KAF-W01 picture photo
Mfg. Part Number
121-104KAF-W01
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% CYL
Datasheet Download
121-104KAF-W01.pdf
Availability of 121-104KAF-W01
QUANTITY
121-104KAF-W01 Order Process
Ship out your order
Specifications of 121-104KAF-W01
Internal Part NumberEIS-121-104KAF-W01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series121
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-60°C ~ 300°C
Power - Max-
Length - Lead Wire2.00" (50.8mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseCylindrical Probe, Glass
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)121-104KAF-W01
121-104KAF-W01 Details Description
Related parts for 121-104KAF-W01
TERM SOLDER TURRET .219" .063"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 75NS 56TSOP datasheet.pdf
IC CAPSENSE AP 16K 2048B 24QFN datasheet.pdf
OSC XO 7.37283MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
THERMOSTAT CELSIUS NO BLUE datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING RAMP 10POS datasheet.pdf
RES 267 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf