JST Sales America Inc. 13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN)
13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN)
Brief Description
CONN FFC VERT 13POS 1.00MM SMD
Datasheet Download
13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN).pdf
Availability of 13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN)
QUANTITY
13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of 13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Number of Positions13
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.201" (5.10mm)
FeaturesLow Insertion Force (LIF)
Voltage Rating50V
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating0.5A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN)
Related Links13FMN-BMTTN-, 13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN) Details Description
Related parts for 13FMN-BMTTN-A-TF(LF)(SN)
CAP FILM 0.13UF 2% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO204AC datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 225 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 20M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf