E-T-A 1410-G110-L2F1-S01-3.15A
1410-G110-L2F1-S01-3.15A picture photo
Mfg. Part Number
1410-G110-L2F1-S01-3.15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 3.15A 250VAC 50VDC
Datasheet Download
1410-G110-L2F1-S01-3.15A.pdf
Availability of 1410-G110-L2F1-S01-3.15A
QUANTITY
1410-G110-L2F1-S01-3.15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1410-G110-L2F1-S01-3.15A
Internal Part NumberEIS-1410-G110-L2F1-S01-3.15A
Breaker TypeThermal
Current Rating3.15A
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC50V
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePCB
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1410-G110-L2F1-S01-3.15A
Related Links1410-G110-L2, 1410-G110-L2F1-S01-3.15A Datasheet, E-T-A Distributor
1410-G110-L2F1-S01-3.15A Details Description
Related parts for 1410-G110-L2F1-S01-3.15A
RES SMD 150K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 2.5A 16TSSOP datasheet.pdf
WR-WTB DIE SET FOR 600003 datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE datasheet.pdf
CONN FFC TOP 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 3.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 443.969 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf