Microsemi Commercial Components 15KPA150E3/TR13
15KPA150E3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
15KPA150E3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 150VWM R6
Datasheet Download
15KPA150E3/TR13.pdf
Availability of 15KPA150E3/TR13
QUANTITY
15KPA150E3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 15KPA150E3/TR13
Internal Part NumberEIS-15KPA150E3/TR13
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)150V
Voltage - Breakdown (Min)158V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)15KPA150E3/TR13
Related Links15KPA15, 15KPA150E3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
15KPA150E3/TR13 Details Description
Related parts for 15KPA150E3/TR13
IC REG CTRLR BUCK PWM 8-SOIC datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 18pF 35 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN MINI PCI .8MM 52POS RA .335 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M8 27MM NPN NC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 79.6 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf