E-T-A 1658-G41-00-P10-15A
1658-G41-00-P10-15A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-00-P10-15A
Brief Description
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-00-P10-15A.pdf
Availability of 1658-G41-00-P10-15A
QUANTITY
1658-G41-00-P10-15A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-00-P10-15A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-00-P10-15A
Breaker TypeThermal
Current Rating15A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-00-P10-15A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-00-P10-15A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-00-P10-15A Details Description
Related parts for 1658-G41-00-P10-15A
FIXED IND 2.7UH 2.43A 52 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 1.1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH QUAD 1X1 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH DOOR ROD SPDT 15A QC 125V datasheet.pdf
RADIAL BRISTLE DISC THIN BRISTLE datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 200V 85A DO5 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG RED 500' datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 100A TO262-3 datasheet.pdf