E-T-A 1658-G41-00-P10-5A
1658-G41-00-P10-5A picture photo
Mfg. Part Number
1658-G41-00-P10-5A
Brief Description
CIR BRKR THRM 5A 240VAC 28VDC
Datasheet Download
1658-G41-00-P10-5A.pdf
Availability of 1658-G41-00-P10-5A
QUANTITY
1658-G41-00-P10-5A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1658-G41-00-P10-5A
Internal Part NumberEIS-1658-G41-00-P10-5A
Breaker TypeThermal
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1658-G41-00-P10-5A
Related Links1658-G41-, 1658-G41-00-P10-5A Datasheet, E-T-A Distributor
1658-G41-00-P10-5A Details Description
Related parts for 1658-G41-00-P10-5A
DSUB CABLE - CFM37G/AE37M/X datasheet.pdf
RECT BRIDGE 15A 1000V WIRE LEADS datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH GUARD RECTANGULAR datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 32V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 24.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONTACT PRESS-IN PIN 0.30-0.60MM datasheet.pdf
PNL MNT 12V GREEN 3MM datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf