Vishay/Sprague 173D226X0035YWE3
173D226X0035YWE3 picture photo
Mfg. Part Number
173D226X0035YWE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% AXIAL
Datasheet Download
173D226X0035YWE3.pdf
Availability of 173D226X0035YWE3
QUANTITY
173D226X0035YWE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 173D226X0035YWE3
Internal Part NumberEIS-173D226X0035YWE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTALEX® 173D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.280" Dia x 0.550" L (7.11mm x 13.97mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeY
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)173D226X0035YWE3
Related Links173D226X, 173D226X0035YWE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
173D226X0035YWE3 Details Description
Related parts for 173D226X0035YWE3
OSC XO 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE 2COND 12AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH 4PST-NO 5A 250V datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.5W DO204AL datasheet.pdf