Amphenol Commercial Products 17E18242
17E18242 picture photo
Mfg. Part Number
17E18242
Manufacturer
Product Category
D-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Brief Description
9 SIZE D SUB BACKSHELL
Datasheet Download
17E18242.pdf
Availability of 17E18242
QUANTITY
17E18242 Order Process
Ship out your order
Specifications of 17E18242
Internal Part NumberEIS-17E18242
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D Model17E18242.igs17E18242.stp
Standard Package2,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub, D-Shaped Connectors - Backshells, Hoods
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)17E18242
Related Links17E1, 17E18242 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
17E18242 Details Description
Related parts for 17E18242
FIXED IND 100UH 1.7A 207 MOHM datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
WASHER FLAT 3/8 FIBRE datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 3LVL.300 24POS datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY SEQUENCER 8VSSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY I/O DB25 - PCB 25FT datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
RES 11.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 273 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 1000 UH 25% datasheet.pdf