AVX Corporation 18125C334KAT2A
18125C334KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18125C334KAT2A
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
18125C334KAT2A.pdf
Availability of 18125C334KAT2A
QUANTITY
18125C334KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18125C334KAT2A
Internal Part NumberEIS-18125C334KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18125C334KAT2A
Related Links18125C3, 18125C334KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18125C334KAT2A Details Description
Related parts for 18125C334KAT2A
CONN HEADER .100 DUAL STR 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 280VAC 5A DIN datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS78227-445 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf