AVX Corporation 1812GC681MAT1A
1812GC681MAT1A picture photo
Mfg. Part Number
1812GC681MAT1A
Brief Description
CAP CER 680PF 2KV X7R 1812
Datasheet Download
1812GC681MAT1A.pdf
Availability of 1812GC681MAT1A
QUANTITY
1812GC681MAT1A Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812GC681MAT1A
Internal Part NumberEIS-1812GC681MAT1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812GC681MAT1A
Related Links1812GC6, 1812GC681MAT1A Datasheet, AVX Corporation Distributor
1812GC681MAT1A Details Description
Related parts for 1812GC681MAT1A
TRANS PREBIAS PNP 0.2W SOT23-3 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE 120/240V datasheet.pdf
CAP CER 820PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 161.045 OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
BIT POZIDRIV SZ2 1.97" datasheet.pdf
CONN ARRAY FML 28POS SMD GOLD datasheet.pdf
EVAL BOARD SIGMA-DELTA MOD datasheet.pdf
RES 47 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf