API Delevan 1812R-180M
1812R-180M picture photo
Mfg. Part Number
1812R-180M
Brief Description
FIXED IND 18NH 1.23A 100 MOHM
Datasheet Download
1812R-180M.pdf
Availability of 1812R-180M
QUANTITY
1812R-180M Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-180M
Internal Part NumberEIS-1812R-180M
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance18nH
Tolerance±20%
Current Rating1.23A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-180M
Related Links1812R, 1812R-180M Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-180M Details Description
Related parts for 1812R-180M
DIODE ZENER 3.3V 500MW DO35 datasheet.pdf
IC TXRX EIA/TIA-562 3.3V 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 16POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOUNT ADH datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 5POS R/A SOLDER datasheet.pdf