API Delevan 1812R-330M
1812R-330M picture photo
Mfg. Part Number
1812R-330M
Brief Description
FIXED IND 33NH 1A 150 MOHM SMD
Datasheet Download
1812R-330M.pdf
Availability of 1812R-330M
QUANTITY
1812R-330M Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-330M
Internal Part NumberEIS-1812R-330M
Type-
Material - CorePhenolic
Inductance33nH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant1GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-330M
Related Links1812R, 1812R-330M Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-330M Details Description
Related parts for 1812R-330M
JACK NON-INSULATED .350" datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 32 POS .295 SMD datasheet.pdf
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 450MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
FUSE AUTO 4A 125VDC BLADE MINI datasheet.pdf
BEND RELIEF 6.3MM GREEN datasheet.pdf