API Delevan 1812R-331H
1812R-331H picture photo
Mfg. Part Number
1812R-331H
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 330NH 604MA 550 MOHM
Datasheet Download
1812R-331H.pdf
Availability of 1812R-331H
QUANTITY
1812R-331H Order Process
Ship out your order
Specifications of 1812R-331H
Internal Part NumberEIS-1812R-331H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreIron
Inductance330nH
Tolerance±3%
Current Rating604mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550 mOhm Max
Q @ Freq30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant250MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.190" (4.83mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1812R-331H
Related Links1812R, 1812R-331H Datasheet, API Delevan Distributor
1812R-331H Details Description
Related parts for 1812R-331H
IC POT TRIMMER NV 50K 8-USOP datasheet.pdf
IC DUAL 2-4 DECOD/DEMUX 16DHVQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
RES 562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 300A AC datasheet.pdf
DIODE 1A 600V 75NS DO-204AL datasheet.pdf