AVX Corporation 18255A682JAT2A
18255A682JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
18255A682JAT2A
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
18255A682JAT2A.pdf
Availability of 18255A682JAT2A
QUANTITY
18255A682JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 18255A682JAT2A
Internal Part NumberEIS-18255A682JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.180" L x 0.250" W (4.57mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18255A682JAT2A
Related Links18255A6, 18255A682JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
18255A682JAT2A Details Description
Related parts for 18255A682JAT2A
IC DELAY LINE 5TAP 13NS 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 1.1A 620 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY WP 1.5KW datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
PNL MNT WHITE 9.1MM LENS NO WIRE datasheet.pdf
25POS F PC 4-40INS FILT.TY1 datasheet.pdf