NorComp 183-025-213R451
183-025-213R451 picture photo
Mfg. Part Number
183-025-213R451
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
183-025-213R451.pdf
Availability of 183-025-213R451
QUANTITY
183-025-213R451 Order Process
Ship out your order
Specifications of 183-025-213R451
Internal Part NumberEIS-183-025-213R451
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related Documents183-025-213R451 Material Declaration
Product Training ModulesD-Sub Connectors
3D Model183-025-213R(1x,4x,54,57)1.pdf183-025-213R(1x,4x,54,57)1.stp183-025-213R(1x,4x,54,57)1.igs
Standard Package50
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)183-025-213R451
Related Links183-025, 183-025-213R451 Datasheet, NorComp Distributor
183-025-213R451 Details Description
Related parts for 183-025-213R451
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 14.7 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
19P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
HOLDER WITHOUT LED 3MM 7PLACE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
AM5 SWITCH .1A SPST-NC HNG LVR datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf