3M 18MM-57.25MM-25-8810
18MM-57.25MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
18MM-57.25MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
18MM X 57.25MM 1=25/PK
Datasheet Download
18MM-57.25MM-25-8810.pdf
Availability of 18MM-57.25MM-25-8810
QUANTITY
18MM-57.25MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 18MM-57.25MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-18MM-57.25MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline57.25mm x 18.00mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)18MM-57.25MM-25-8810
Related Links18MM-57.25, 18MM-57.25MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
18MM-57.25MM-25-8810 Details Description
Related parts for 18MM-57.25MM-25-8810
LED GREEN 0603 SMD datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 250W TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 8.45 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC AMP VIDEO 6CH 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MINITEK HDR HORIZONTAL SMT datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL NK datasheet.pdf
OSC XO 30.000MHZ HCMOS TTL PCPIN datasheet.pdf