3M 19.05MM-28.45MM-25-8810
19.05MM-28.45MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
19.05MM-28.45MM-25-8810
Brief Description
19.05MM X 28.45MM 1=25/PK
Datasheet Download
19.05MM-28.45MM-25-8810.pdf
Availability of 19.05MM-28.45MM-25-8810
QUANTITY
19.05MM-28.45MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 19.05MM-28.45MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-19.05MM-28.45MM-25-8810
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline28.45mm x 19.05mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)19.05MM-28.45MM-25-8810
Related Links19.05MM-28., 19.05MM-28.45MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
19.05MM-28.45MM-25-8810 Details Description
Related parts for 19.05MM-28.45MM-25-8810
TOPFET DUAL SWITCH D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
I2 DIE 16-14 AVK FLAG 198035190 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 2.7K OHM 6SIP datasheet.pdf
DIP CABLE 22POS datasheet.pdf
DOUBLE M8 SHORT PW 2M PNP NO datasheet.pdf
MOSFET N CH 60V 95A TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 10V X5R 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf