Vishay/Sprague 195D224X9010S2T
195D224X9010S2T picture photo
Mfg. Part Number
195D224X9010S2T
Brief Description
CAP TANT 0.22UF 10V 10% 1507
Datasheet Download
195D224X9010S2T.pdf
Availability of 195D224X9010S2T
QUANTITY
195D224X9010S2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 195D224X9010S2T
Internal Part NumberEIS-195D224X9010S2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1507 (3718 Metric)
Size / Dimension0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Height - Seated (Max)0.056" (1.42mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeS
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)195D224X9010S2T
Related Links195D224, 195D224X9010S2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
195D224X9010S2T Details Description
Related parts for 195D224X9010S2T
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 24V 1.5A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT datasheet.pdf
15UF 100V 6,3X11 datasheet.pdf