Honeywell Sensing and Productivity Solutions 199-104QAG-A01
199-104QAG-A01 picture photo
Mfg. Part Number
199-104QAG-A01
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM
Datasheet Download
199-104QAG-A01.pdf
Availability of 199-104QAG-A01
QUANTITY
199-104QAG-A01 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199-104QAG-A01
Internal Part NumberEIS-199-104QAG-A01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series199
Packaging-
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting Type-
Package / Case-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199-104QAG-A01
199-104QAG-A01 Details Description
Related parts for 199-104QAG-A01
IC 4.35V W/PB 10% TO92-3 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/3.3V 225MA 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 24POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 0.68 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
MODEM CDMA FOR VERIZON NETWORKS datasheet.pdf
RES 1.91 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FILTER SW TRANS 3A 115/250VAC datasheet.pdf
256M SDR SDRAM X16 166MHZ datasheet.pdf