Vishay/Sprague 199D105X9035A2A1E3
199D105X9035A2A1E3 picture photo
Mfg. Part Number
199D105X9035A2A1E3
Brief Description
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL
Datasheet Download
199D105X9035A2A1E3.pdf
Availability of 199D105X9035A2A1E3
QUANTITY
199D105X9035A2A1E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 199D105X9035A2A1E3
Internal Part NumberEIS-199D105X9035A2A1E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product199D and 173D TANTALEX® Capacitors
Standard Package2,500
SeriesTANTALEX® 199D
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1.0µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.173" Dia (4.40mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.11mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)199D105X9035A2A1E3
Related Links199D105X9, 199D105X9035A2A1E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
199D105X9035A2A1E3 Details Description
Related parts for 199D105X9035A2A1E3
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY STD 20A 2PL QC PNL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 3NS 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS GLD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3.27A 33 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf