Microsemi Commercial Components 1EZ100D10/TR12
1EZ100D10/TR12 picture photo
Mfg. Part Number
1EZ100D10/TR12
Brief Description
DIODE ZENER 100V 1W DO204AL
Datasheet Download
1EZ100D10/TR12.pdf
Availability of 1EZ100D10/TR12
QUANTITY
1EZ100D10/TR12 Order Process
Ship out your order
Specifications of 1EZ100D10/TR12
Internal Part NumberEIS-1EZ100D10/TR12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)100V
Tolerance±10%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)-
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1EZ100D10/TR12
Related Links1EZ100D, 1EZ100D10/TR12 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
1EZ100D10/TR12 Details Description
Related parts for 1EZ100D10/TR12
PHOTODIODE 550NM 2.98MM SQ TO-46 datasheet.pdf
POT 200 OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 38A TO-247 datasheet.pdf