3M 20.32MM-6.86MM-25-8815
20.32MM-6.86MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
20.32MM-6.86MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
20.32MM X 6.86MM 1=25/PK
Datasheet Download
20.32MM-6.86MM-25-8815.pdf
Availability of 20.32MM-6.86MM-25-8815
QUANTITY
20.32MM-6.86MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 20.32MM-6.86MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-20.32MM-6.86MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline6.86mm x 20.00mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20.32MM-6.86MM-25-8815
Related Links20.32MM-6.8, 20.32MM-6.86MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
20.32MM-6.86MM-25-8815 Details Description
Related parts for 20.32MM-6.86MM-25-8815
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 4PST 4A 9V datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM NPN-NC SHIELD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 165 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC RAD datasheet.pdf
MICRO 51C S 120" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf