FFF 20020007-G051B01LF
20020007-G051B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020007-G051B01LF
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020007-G051B01LF.pdf
Availability of 20020007-G051B01LF
QUANTITY
20020007-G051B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020007-G051B01LF
Internal Part NumberEIS-20020007-G051B01LF
Standard Package1,050
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-500
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions5
Positions Per Level5
Number of Levels1
Pitch0.197" (5.00mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020007-G051B01LF
Related Links20020007-, 20020007-G051B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020007-G051B01LF Details Description
Related parts for 20020007-G051B01LF
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.62K OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf