FFF 20020007-H111B01LF
20020007-H111B01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020007-H111B01LF
Datasheet Download
20020007-H111B01LF.pdf
Availability of 20020007-H111B01LF
QUANTITY
20020007-H111B01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020007-H111B01LF
Internal Part NumberEIS-20020007-H111B01LF
Standard Package520
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series01-508
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesRetention Latches (Non-Wire Side)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020007-H111B01LF
Related Links20020007-, 20020007-H111B01LF Datasheet, FFF Distributor
20020007-H111B01LF Details Description
Related parts for 20020007-H111B01LF
IDC CABLE - MPD64K/MC64M/MPD64K datasheet.pdf
IC RTC PHANTOM PAR 20-TSSOP datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.5V SC-82AB datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-MSOP datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf