FFF 20020111-C191A01LF
20020111-C191A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020111-C191A01LF
Brief Description
TERM BLOCK
Datasheet Download
20020111-C191A01LF.pdf
Availability of 20020111-C191A01LF
QUANTITY
20020111-C191A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020111-C191A01LF
Internal Part NumberEIS-20020111-C191A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSignal and Power Terminal Blocks
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package320
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series06-350
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions19
Positions Per Level19
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Voltage - IEC-
Current - UL10A
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020111-C191A01LF
Related Links20020111-, 20020111-C191A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020111-C191A01LF Details Description
Related parts for 20020111-C191A01LF
CAP CER 56PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VOLTAGE MON 20TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 64.9KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 17.73447MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
IC HALL EFFECT LATCH SOT23W datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
PILOT LIGHT datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 460MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf