FFF 20020618-M091A01LF
20020618-M091A01LF picture photo
Mfg. Part Number
20020618-M091A01LF
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
762 TB PLG SKT RA TMT
Datasheet Download
20020618-M091A01LF.pdf
Availability of 20020618-M091A01LF
QUANTITY
20020618-M091A01LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20020618-M091A01LF
Internal Part NumberEIS-20020618-M091A01LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationMultiple Devices Design 28/Apr/2014
PCN Part NumberAnytek Integration 02/Apr/2015
Standard Package20
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series07-762
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL32A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20020618-M091A01LF
Related Links20020618-, 20020618-M091A01LF Datasheet, FFF Distributor
20020618-M091A01LF Details Description
Related parts for 20020618-M091A01LF
REGULTR -6V 1.0A 3 PIN CU HS TH datasheet.pdf
RES SMD 820K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 16-QFN-EP (3x3) datasheet.pdf
MULTI FUNCTION TESTER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CBL ASSY PIGTAIL 2' CRIMP BNC NF datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 22POS datasheet.pdf