FFF 20021122-00062D8LF
20021122-00062D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00062D8LF
Datasheet Download
20021122-00062D8LF.pdf
Availability of 20021122-00062D8LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
20021122-00062D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00062D8LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00062D8LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL20021122-000yyyyLF 14/Oct/2014
Standard Package7
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions62
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00062D8LF
Related Links20021122-, 20021122-00062D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00062D8LF Details Description
Related parts for 20021122-00062D8LF
SENSOR PRESS VAC GAUGE 15PSI datasheet.pdf
BOX ALUM NATURAL 6.73"L X 4.67"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 16POS datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 25COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
BGA PIN ADAPTER 1.27MM SMD datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf