FFF 20021122-00078D8LF
20021122-00078D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021122-00078D8LF
Datasheet Download
20021122-00078D8LF.pdf
Availability of 20021122-00078D8LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
20021122-00078D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021122-00078D8LF
Internal Part NumberEIS-20021122-00078D8LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOL20021122-000yyyyLF 14/Oct/2014
Standard Package5
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions78
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact Mating Length0.150" (3.81mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021122-00078D8LF
Related Links20021122-, 20021122-00078D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021122-00078D8LF Details Description
Related parts for 20021122-00078D8LF
Connector Receptacle 32 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
TERM FORK NON INS 16-14AWG datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 240X128 WH BLU datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf