FFF 20021311-00088T4LF
20021311-00088T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021311-00088T4LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle 88 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole
Datasheet Download
20021311-00088T4LF.pdf
Availability of 20021311-00088T4LF
QUANTITY
20021311-00088T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021311-00088T4LF
Internal Part NumberEIS-20021311-00088T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021311
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions88
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021311-00088T4LF
Related Links20021311-, 20021311-00088T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021311-00088T4LF Details Description
Related parts for 20021311-00088T4LF
IC FILTER DUAL SW CAP 20-SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A SOT23 datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 35V X7R 0603 datasheet.pdf
FFC 1 TYPE D 37 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 20% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf