FFF 20021323-00016D8LF
20021323-00016D8LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00016D8LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00016D8LF.pdf
Availability of 20021323-00016D8LF
QUANTITY
20021323-00016D8LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00016D8LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00016D8LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package26
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesMinitek 127™ 20021323
PackagingTube
Connector TypeReceptacle, Bottom Entry
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions16
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00016D8LF
Related Links20021323-, 20021323-00016D8LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00016D8LF Details Description
Related parts for 20021323-00016D8LF
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M10 5V datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 30AWG 18IN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 05VOUT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY SSR 530VAC/50A DC datasheet.pdf