FFF 20021323-00054T4LF
20021323-00054T4LF picture photo
Mfg. Part Number
20021323-00054T4LF
Brief Description
Connector Receptacle, Bottom Entry 54 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount
Datasheet Download
20021323-00054T4LF.pdf
Availability of 20021323-00054T4LF
QUANTITY
20021323-00054T4LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 20021323-00054T4LF
Internal Part NumberEIS-20021323-00054T4LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package8
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions54
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.050" (1.27mm)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness10µin (0.25µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)20021323-00054T4LF
Related Links20021323-, 20021323-00054T4LF Datasheet, FFF Distributor
20021323-00054T4LF Details Description
Related parts for 20021323-00054T4LF
TVS DIODE 150VWM 243VC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 20-24AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC RF AMP LNA GAAS MMIC 6-UTSLP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DC/DC 3KVDC DIP 1W 5V TO +/-12V datasheet.pdf
CONN FPC VERT 14POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf