Littelfuse 200E2CL8.25
200E2CL8.25 picture photo
Mfg. Part Number
200E2CL8.25
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE M/V E-RATED 200E 8.25KV BOL
Datasheet Download
200E2CL8.25.pdf
Availability of 200E2CL8.25
QUANTITY
200E2CL8.25 Order Process
Ship out your order
Specifications of 200E2CL8.25
Internal Part NumberEIS-200E2CL8.25
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesE-Rated
Fuse Type-
Voltage - Rated8250VAC (8.25kV)
Current200A
Package / CaseBolt Mount
Size / Dimension16.130" L x 3.000" W x 7.940" H (409.70mm x 76.20mm x 201.68mm)
Mounting TypeBolt Mount
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)200E2CL8.25
Related Links200E2, 200E2CL8.25 Datasheet, Littelfuse Distributor
200E2CL8.25 Details Description
Related parts for 200E2CL8.25
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL 300MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 25NS 28DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW DO220AA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf