Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-62-4-9-100-V
209-2-1REC4-62-4-9-100-V picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-62-4-9-100-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC
Datasheet Download
209-2-1REC4-62-4-9-100-V.pdf
Availability of 209-2-1REC4-62-4-9-100-V
QUANTITY
209-2-1REC4-62-4-9-100-V Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-62-4-9-100-V
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-62-4-9-100-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-62-4-9-100-V
209-2-1REC4-62-4-9-100-V Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-62-4-9-100-V
C/A 62.5125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 806 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE P 160NH N48 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TWEEZER POINTED MEDIUM 6.30" datasheet.pdf