Sensata Technologies/Airpax 209-2-1REC4-63-3-9-100
209-2-1REC4-63-3-9-100 picture photo
Mfg. Part Number
209-2-1REC4-63-3-9-100
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 120/240VA
Datasheet Download
209-2-1REC4-63-3-9-100.pdf
Availability of 209-2-1REC4-63-3-9-100
QUANTITY
209-2-1REC4-63-3-9-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 209-2-1REC4-63-3-9-100
Internal Part NumberEIS-209-2-1REC4-63-3-9-100
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)209-2-1REC4-63-3-9-100
Related Links209-2-1REC4, 209-2-1REC4-63-3-9-100 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
209-2-1REC4-63-3-9-100 Details Description
Related parts for 209-2-1REC4-63-3-9-100
TRANS NPN 32V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 14POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf