NorComp 2163-31-01-P2
2163-31-01-P2 picture photo
Mfg. Part Number
2163-31-01-P2
Brief Description
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 31POS
Datasheet Download
2163-31-01-P2.pdf
Availability of 2163-31-01-P2
QUANTITY
2163-31-01-P2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2163-31-01-P2
Internal Part NumberEIS-2163-31-01-P2
Series2163
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions31
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.152" (3.86mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2163-31-01-P2
Related Links2163-3, 2163-31-01-P2 Datasheet, NorComp Distributor
2163-31-01-P2 Details Description
Related parts for 2163-31-01-P2
CAP ALUM 33UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.236" NYLON WHITE datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC CAPSENSE EXP 4 I/O 16SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 271MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONN FPC 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 180MA 2.3 OHM datasheet.pdf
WARNING LABEL datasheet.pdf
6,8UF 63V 5X11 datasheet.pdf