Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC4-66F-5-9-20
219-3-1REC4-66F-5-9-20 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC4-66F-5-9-20
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 20A 277/480VAC
Datasheet Download
219-3-1REC4-66F-5-9-20.pdf
Availability of 219-3-1REC4-66F-5-9-20
QUANTITY
219-3-1REC4-66F-5-9-20 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC4-66F-5-9-20
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC4-66F-5-9-20
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
Voltage Rating - AC480V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC4-66F-5-9-20
Related Links219-3-1REC4, 219-3-1REC4-66F-5-9-20 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1REC4-66F-5-9-20 Details Description
Related parts for 219-3-1REC4-66F-5-9-20
FERRITE BEAD CORE EMI LF 10.16MM datasheet.pdf
DIODE RF SGL 30V 100MA SC-79 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
GREEN LED NPN CONN PTUNE datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 450MA 780 MOHM datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
LENS CAP LIGHT PIPE CLR 1=500PCS datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V CH 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf